Literarni natječaj Nazor i mi

Autor: Višnja Leko, 25. 1. 2009.

U povodu održavanja "Nazorovih dana" organizira se 4. literarni natječaj „Nazor i mi“.

Literarni natječaj Nazor i mi

Autor: Ljerka Čulina, 21.01.2009

Natječaj organizira Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira i Nacionalni odbor za proslavu „Nazorovi dani“ – Zagreb u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Uvjeti natječaja
U natječaju mogu sudjelovati učenici V., VI., VII. i VIII. razreda osnovne škole Republike Hrvatske koji do 20. ožujka 2009. dostave svoj rad na adresu:

Agencija za odgoj i obrazovanje
Podružnica Split
Tolstojeva 32
21000 Split
za literarni natječaj „Nazor i mi“.

Svaka škola može sudjelovati s najviše tri (3) rada, koji se dostavljaju u četiri (4) primjerka u elektroničkom ispisu ili napisani pisaćim strojem.

Uz rad je na posebnom listu papira potrebno navesti:
1. ime i prezime učenika
3. naslov rada
4. naziv i adresu škole
5. ime i prezime učitelja/nastavnika
6. adresu elektroničke pošte škole.

Svaki rad treba biti ovjeren pečatom škole učenika.

Učenik koji želi sudjelovati u natječaju može odabrati jednu od dvije ponuđene teme:
1. „I jednom ćemo imati svoj grad
Baš ovdje. – Naša gradit će ga ruka.“ (V. Nazor)
2. Moram zapisati ovo...
3. Da se Nazor danas vrati.
4. Čitati i pisati, to je početak svakog dobra.

Povjerenstvo za odabir najuspješnijih radova pročitat će i odabrati najuspješnije radove u kategorijama za I., II. i III. mjesto.

Autori najuspješnijih radova i njihovi mentori bit će pozvani na XIV. prosvjetno-kulturnu manifestaciju „NAZOROVI DANI 2009.“ koja će se pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora održati 29. i 30. svibnja 2009. godine u Postirama na otoku Braču.

Rezultate prosudbe, Povjerenstvo će dostaviti Organizacijskom odboru „Nazorovi dani“ u Postirama do 20. travnja 2009. godine.

Više o Nazorovim danima možete saznati na internetskim stranicama www.nazor-postira.hr.

Vijest je preuzeta s internetskih stranica Agencije za odgoj i obrazovanje.

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr