Olimpijske igre

Autor: Ivana Balajić, Valentina Kremer, 1. 12. 2008.

Dana 10. rujna održane su prve Olimpijske igre u našoj školi. Učenici su odjenuli bijele majce kao simbol mira i prijateljstva.

Nakon tri održana školska sata, učenici su s učiteljima krenuli prema feričanačkome igralištu.

Na igralištu je olimpijsku baklju zapalio učenik Dalibor Kubica iz 7. b razreda, a nakon njega su natjecanje otvorili ravnatelj Ivan Kočaj i pedagoginja Mirjana Bilić.

Učenicima 5. i 6. razreda cilj je bio optrčati oko nogometnog igrališta 350 metara. Cure 5. i 6. razreda nastupile su prve. Nakon zvuka zviždaljke, natjecateljice su krenule.

Prva je na cilj stigla Marta Golubović iz 5. b, za njom je došla Mihaela Zlosa iz 6. b, a na trećem je mjestu bila Kristina Kubinčanin iz 6. b. Nakon njih krenuli su trčati dečki 5. i 6. razreda koji su se također natjecali na 350 metara. Kada su krenuli, publika se već bila poprilično razbudila. Kroz cilj je prvi protrčao Kristijan Divjanović iz 6. a, drugi je bio Benedikt Knežević iz 6. b, a nakon njega stigao je i Nino Antolović iz 6. a

Učenici 7. i 8. razreda natjecali su se posebno. Njihov je zadatak bio da optrče oko igrališta 650 metara. Prve su nastupile cure sedmih razreda, a zatim i dečki. Prva su tri mjesta osvojile Valentina Pavlović iz 7.c, Andrea Balog iz 7. c i Marija Knežević iz 7. a. Od dječaka je prvi bio Edi Mihaljević iz 7. a, drugi Andrija Bošnjaković iz 7. a, a Jure Bilić iz 7. c zauzeo je treće mjesto. Nakon svih njih nastupile su cure osmih razreda, a iza njih i dečki. Zlatnu je medalju kući odnijela Mirna Đurašević iz 8. a, srebrnu je osvojila Helena Šundalić iz 8. b, a brončanu Tajana Kanis iz 8. a. „Najspektakularniji događaj“ , popraćen do tada najglasnijom publikom, nastao je nakon starta dječaka iz osmih razreda. Bitka se vodila između Marka Mikičića iz 8. c, Antuna Bakača iz 8. a i Zvonimira Miđića iz 8. b. Nakon 650 metara spektakularnog trčanja dobili smo konačnog pobjednika. Zlatnu je medalju osvojio Antun Bakač iz 8. a, srebro je osvojio Marko Mikičić iz 8. c, a bronca je pripala Zvonimiru Miđiću iz 8. b.

Nakon utrka je uslijedila dodjela medalja i odlazak kući. Nadamo se da će iduće godine biti još bolje i uzbudljivije.

Ivana Balajić i Valentina Kremer, 8. a

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr