Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Anita Azenić, 20. 11. 2008.

Dana 24. listopada 2008. godine učenici i učitelji naše škole prikladno su obilježili Dane kruha.

Učenici su donijeli kruhove, peciva i kolače koje su izradile njihove vrijedne majke i bake te su ih pod satom razrednika podijelili s drugim učenicima. Najljepši su kruhovi i kolači odabrani za izložbu ispred crkve.

U nedjelju, 26. listopada, odabrane su kruhove i kolače, kao i ostale plodove zemlje, učenici i učitelji izložili pred crkvom.

Nosioci su ove zadaće bili šesti razredi sa svojim razrednicima, gospođom Jelenom Ergović i gospodinom Slavkom Hovanjecom, a pripomogli su im i učenici ostalih razreda te drugi učitelji. Iskoristit ćemo ovu priliku kako bismo  se posebno zahvalili te istaknuli i pohvalili nesebičan „angažman“ naše pedagoginje Mirjane Bilić koja se nađe uvijek i svugdje gdje god je zatrebamo.

Nakon mise ljudi su se mogli počastiti masnim kruhom posipanim paprikom te crnim vinom koje je za ovu prigodu darovalo Feravino. Zahvaljujemo Feravinu na daru te se „bilježimo sa štovanjem i za iduću godinu“.

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr