HUMANITARNA AKCIJA - BOŽIĆ U SVAKOJ OBITELJI

Autor: Mirjana Bilić, 13. 12. 2018.

Učenici naše škole posjetili su na blagdan Svetog Nikole  Humanitarnu udrugu “Dar dobrote” u Našicama, u sklopu koje djeluje socijalna samoposluga, i uručili prikupljene namirnice i potrepštine za socijalno ugrožene građane s našičkog područja.

Sveti Nikola je poznat kao svetac koji djecu obraduje svojim darovima. U svom životu uvijek se borio protiv nepravde i za ljubav prema bližnjemu. U vrijeme darivanja djecu treba podsjetiti koje su prave vrijednosti i što je bit darivanja. Poklanjati možemo i ljubav, prijateljstvo, dobrotu, pomoć… što je mnogima ovih dana potrebno.

Iznimno smo ponosni što su te vrijednosti prepoznali svi učenici naše škole i podržali svi roditelji -  Zajedno za bolji svijet.  HVALA.

Humanitarna akcija provedena je u sklopu građanskog odgoja i obrazovanja na nivou škole s ciljem razvijanja osjećaja solidarnosti s potrebitima i osposobljavanja učenika za aktivno sudjelovanje u  rješavanju problema zajednice.

Skupina poduzetnici

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr