Potvrda nadležnog školskog liječnika o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija

Autor: Višnja Leko, 4. 7. 2018.

Potvrdu školske medicine/potvrda nadležnog školskog liječnika za upis u srednju školu izdaje nadležna školska liječnica za onaj jedan jedini program koji učenik upisuje nakon objave konačne ljestvice poretka i to ukoliko je za taj program navedeno u Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija da se traži potvrda nadležnog školskog liječnika.

Ukoliko je u Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija i u Natječaju za upis navedeno da je za upis potrebna Liječnička svjedodžba medicine rada treba se javiti u jednu od ordinacija medicine rada prema izboru roditelja.

Kandidati s teškoćama u razvoju (učenici s rješenjima o primjerenom obliku školovanja) i kandidati sa zdravstvenim teškoćama koji posjeduju Stručno mišljenje nadležnog školskog liječnika i Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje za upis NE TREBAJU novu potvrdu nadležnog školskog liječnika/svjedodžbu medicine rada.

Djelatnost školske medicine izdaje  Potvrdu nadležnog školskog liječnika o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija za slijedeća zanimanja:

SREDNJA ŠKOLA NAŠICE: ekonomist, konobar, prodavač,

OSTALE SREDNJE ŠKOLE: ekonomist, prodavač, komercijalist, upravni referent, hotelijersko-turistički tehničar, turističko-hotelijerski komercijalist, konobar, poslovni tajnik, računalni tehničar za strojarstvo, tehničar cestovnog prometa – novi strukovni kurikulum, cvjećar, fizioterapeutski tehničar/ tehničarka, zdravstveno- laboratorijski tehničar/ tehničarka, prehrambeni tehničar, kozmetičar-novi strukovni kurikulum, ekološki tehničar, grafički tehničar pripreme, autoelektričar.

Potvrde Školske medicine se izdaju  do 19.7.2018. prema radnom vremenu, NEPARNI DANI PRIJEPODNE od 8  do 1o sati, PARNI DATUMI od 14 do 16 sati, DOM ZDRAVLJA NAŠICE, J.B.JELAČIĆA 6 NAŠICE, ambulanta školske medicine - dr. Miškulin Silva

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr