Božićna priredba

Autor: Marija Cvek, 31. 1. 2017.

23.12.2016. u našoj je školi priređena božićna priredba i humanitarna tombola kojom se prikupljaju sredstva za djecu Afrike.

Učenici su prigodnim programom prikazali rezultate svog rada i učenja tijekom 1. obrazovnog razdoblja. Svojim prilozima za tombolu pokazali su pak svoje veliko srce i stvorili pravo božićno ozračje puno ljubavi za druge ljude.

Program su započeli veselo  niži razredi pjesmom Zvončići.

Učenici 1. razreda izveli su igrokaz Poruka Djeda Božićnjaka i  recitacije Pahuljica i Novogodišnji vlak.

Učenici 2. razreda uputili su Pismo Djedu Božićnjaku  i recitacijom proslavili Badnjak.

Učenici 3. razreda su se predstavili recitacijama Božićna noć, Srce puno nade i Moje veselje.

Školski je zbor izveo svima dragu božićnu pjesmu Veselje ti navješćujem.

Učenici 4. razreda su nas obradovali Porukama dobrih anđela.

O Božiću su pisali učenici 6. razreda i to u stihovima. Svoje božićne pjesme pročitali su Lara Mateša : Božić stiže, Valentina Šipoš : Božić se bliži i  Stipe Bužonja: Božić.

Program smo završili pjesmom Bijeli Božić u izvođenju školskog zbora.

Zajedničko druženje se nastavilo na Božićnom sajmu uz humanitarnu tombolu Škole za djecu Afrike.

Naši su učenici svojim darivanjem postali nekome anđeo, a da toga nisu ni svjesni i kući ponijeli djelić tuđe dobrote.

Božićna svečanost bila je poziv na zajedništvo i darivanje; podsjetnik da je Božić blagdan kada prizivamo na Zemlju mir, veselje, a u svoja srca dobrotu prema svim ljudima kako bi nam se mir i dobrota vratili.

Pokušajmo Božićnu blagost i srca ispunjena ljubavlju zadržati cijelu 2017. godinu.

Marija Cvek, knjižničarka

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr