DANI KRUHA – DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Višnja Leko, 6. 11. 2014.

Tradicija, bogatstvo na stolu, pjesma, veselje...

U matičnoj smo školi ove godine Dane kruha svečano obilježili 23. listopada u školskoj dvorani.

Učenice 6.a razreda Nikol Perković, Tena Grekša, Antonela Sinković i Ljubica Zeba su nas riječima o kruhu i jeseni uvele u svečanost Dana kruha. Nakon pozdravnog govora našega ravnatelja Marka Kneževića, započeo je prigodni program.

Lana Panić i Nika Ptiček, učenice 3. razreda, najavile su vesele učenike 4. razreda koji su nam uz vjeroučiteljicu Tereziju Pavlović otpjevali pjesmu ,,Velik je Bog“. Fabijan Brkić (7. b) izrecitirao je pjesmicu „Kruh moje bake“. S učenicima 1. razreda je vjeroučiteljica Terezija zapjevala i pjesmu ,,Tko stvori“.

Nakon pjesama su uslijedile recitacije. Prvi je nastupio Nevio Bijuklić (3. razred) pjesmicom Vere Zimunić ,,Listopad'', a zatim su zajedničkim snagama pjesmicu ,,Kruh“ iste autorice izrecitirali Darijan Zvekan, Dino Mendroš i Matej Stanković. Pjesmicu je Dragutina Tadijanovića ,,Nad vinogradom sunce i oblaci“ recitirala Franka Benić.

Zanimljiv su igrokaz pod nazivom ,,Domaći kruh“ odglumili Marica Ilišin, Cecilija Stošić i David Mrak (4. razred). Posljednju su točku izveli učenici 1.- 4. razreda pjesmom ,,Pekar“.

Nakon veseloga je programa župnik zahvalio na darovima i blagoslovio poslastice koje su pripremile vrijedne majke naših učenika. Potom je uslijedio našim učenicima najdraži dio svečanosti; slasno blagovanje bogatstva sa stola uz razigrane zvukove tamburica mjesnih tamburaša.

Napisala: Beatta Filipović, 8.b

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr