DANI KRUHA U PŠ SEONA

Autor: Kristina Bilić, 26. 10. 2014.

U mnogim zemljama svijeta u listopadu se svečano obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Da Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje zaista postoje i da se ne bi zaboravili, pobrinuli su se vrijedni mališani PŠ Seona.

Školska svečanost održana je 20. listopada 2014. u našoj školi. Tim su se povodom učenici od prvog do četvrtog razreda posebno uredili i za svoje goste pripremili svečanu priredbu.

Mališani su kroz recitacije predstavili razne pekarske proizvode i jesenske plodove od kojih se pravi kruh te zahvalili na darovima kojima je Bog obdario našu Zemlju i marljivim ljudima koji siju, sade, žanju i ubiru plodove. Nakon što su okupljene kroz igrokaz upoznali s raznim vrstama pekarskih proizvoda, učenici su kroz ples, repanje i prigodne pjesme opjevali kako se dobiva brašno za kruh.

Povodom Dana kruha vrijedne mame i bake pripremile su pravu zbirku najfinijih i najljepših kruhova i peciva. Župnik je blagoslovio hranu, a okupljeni učenici i gost pohrlili su oko stola koji je bio prepun slasnih pekarskih proizvoda.

Lijepo smo se zabavili i uživali u raznim prigodnim jelima te poželjeli da nam čitava godina bude ispunjena radošću kakva se osjećala toga dana u našoj školi.

Kristina Bilić

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr