Škola u prirodi - Pakoštane

Autor: Marija Gregurić, 1. 7. 2014.

Učenici 4. razreda iz Feričanaca i Donje Motičine proveli su 4 nezaboravna dana u Školi u prirodi u Pakoštanima, od 6.6.do 9.6.2014.

Putovanje prema Nacionalnom parku Krka započelo je u vedrom i veselom raspoloženju punom išćekivanja. Obilazak Nacionalnog parka je ispunio sva naša očekivanja. Zadržali smo se oko 2 sata u razgledu i nastavili put prema Pakoštanima. Kada smo stigli i smjestili se u sobe, razveselila nas je mogućnost da se prije večere možemo i okupati u moru. Voda je bila prilično topla za ovo doba godine, pa smo iskoristili svaku minutu za plivanje, ronjenje, traženje školjki...

Poslije večere smo prošetali Pakoštanima, a onda umorni otišli na počinak. Drugi dan smo brodom otišli do otočića Vrgade i tamo uživali u kupanju na prekrasnoj pješčanoj plaži.

Treći dan smo posjetili Biograd na moru te se uputili prema Zadru. Obilazak Zadra smo završili uživajući u glazbi morskih orgulja.

Nažalost, četvrti dan i vrijeme za povratak kućama stigao je prebrzo. Ipak, bili smo sretni i zadovoljni jer je vrijeme za našeg boravka bilo sunčano i toplo, pa smo se mnogo kupali, ali i naučili o primorskom kraju naše domovine.

učiteljica Marija Gregurić

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr