Kriteriji za upis u srednje škole

Autor: Višnja Leko, 5. 5. 2014.

Na svojim stranicama Ministarstvo obrazovanja, znanosti i sporta objavilo je Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2014.- 2015.

Odluku u cjelosti možete pročitati  ovdje.

Kod zajedničkih elemenata koji se vrednuju pri upisu u srednje škole su opći uspjeh na dvije decimale od petog do osmog razreda osnovne škole, uspjeh iz Hrvatskog jezika, Matematike i prvog stranog jezika u sedmom i osmom razredu, te, za upis u gimnazijske programe i programe obrazovanja za stjecanje stukovne kvalifikacije u trajanju od najmanje četiri godine, vrednuju se i uspjeh iz tri nastavna predmeta važna za nastavak obrazovanja od kojih jedan određuje sama škola, a dva su propisana u Popisu predmeta posebno važnih za upis.

Popis predmeta posebno važnih za upis možete pogledati ovdje.

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr