VANJSKO VREDNOVANJE UČENIKA 8. RAZREDA

Autor: Višnja Leko, 15. 4. 2014.

Naša škola je i ove godine sudjelovala u projektu Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja pod nazivom  Razvoj završnih ispita na kraju obrazovnih ciklusa.

U projektu je sudjelovalo 39 učenika osmih razreda na način da je 19. ožujka 2014. pristupilo pisanju ispita znanja koji je, namijenjen baš njima, stigao iz Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje. Za ispravnu provedbu ispita koji je počeo u točno određeno vrijeme, na unaprijed propisan način i u za to određenim etapama pobrinula se ispitna komisija koju su činili: Mirjana Bilić, Anita Azenić, Tomislav Bračun, Marko Knežević, Višnja Leko, Valentina Petković i Karmela Smiljanić.

Učenici su pisali ispit iz Hrvatskog jezika (18 učenika) i Engleskog jezika (21 učenik). Projekt se provodi u svrhu unaprijeđenja kvalitete obrazovanja u cijeloj Hrvatskoj pa, iako ispiti nisu "za ocjenu", učenici će dobiti povratnu informaciju o svojim postignućima.

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr