Prevencija i alternativa 1

Autor: Višnja Leko, 7. 4. 2014.

U petak, 28.ožujka učenici 5.a i 5.b razreda nazočili su predavanju policijskog službenika Odjela za prevenciju PU osječko–baranjske.

Naime, predavanje pod nazivom „Zlouporaba droga i drugi oblici rizičnog ponašanja“ je jedna od pet komponenti u kojima se provodi projekt „ Zajedno više možemo“, a potpisale su ga PU osječko-baranjska i grad Našice te općine Podgorač, Koška, Feričanci, Donja Motičina i Đurđenovac.

Cilj projekta je pojačana suradnja s učenicima, roditeljima, nastavnicima te ustanovama i institucijama kroz odgojno i edukativno djelovanje na prevenciji sredstava ovisnosti.

Učenici su bili pažljivi i vrlo zainteresirani za predavanje te su aktivno sudjelovali postavljajući ne tako mali broj pitanja. Najviše ih je razveselila knjižica koju su dobili na samom kraju predavanja u koju su otisnuli otisak svojeg desnog kažiprsta.

Metodu otiska prsta pri identifikaciji osoba postavio je znanstvenik Ivan Vučetić na što je policijski službenik skrenuo pozornost te zamolio učenike da prouče malo te podatke. Jesu li učenici to odradili? Vidjet ćemo prilikom provođenja slijedećih komponenti. smiley

Kristina Marinković

razrednica 5.a razreda

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr