Kamo nakon osnovne...

Autor: Višnja Leko, 13. 4. 2013.

Dragi učenici,
vrijeme odluke o izboru srednje škole je pred vama. Koje zanimanje odabrati? Za koju se školu odlučiti?

Odgovori na ova pitanja nisu uvijek jednostavni. Radi se o jednoj od najznačajnijih odluka u vašem životu kojom ćete u velikoj mjeri odrediti svoj daljnji profesionalni put.

Potrebno je učiniti sve kako biste donijeli najbolju moguću odluku. Važno je razmisliti o sebi, razgovarati s roditeljima, nastavnicima, prijateljima i stručnjacima te prikupiti što više informacija o svijetu rada u koji uskoro ulazite.

Rad ima značajno mjesto u životu svakog čovjeka - čini ga punopravnim članom društva. Donošenje odluke o izboru budućeg zanimanja je složen proces koji se sastoji od nekoliko važnih koraka:

• interesa, sposobnosti i osobina ličnosti
  • informacija o različitim zanimanjima, o školama i programima
  • potrebna znanja, vještine i osobine
  • zapreke za obavljanje poslova određenog zanimanja -  zdravstvene kontraindikacije

Hrvatski zavod za zapošljavanje objavio je informativnu brošuru Kamo nakon osnovne škole koja će vam pomoći u izboru zanimanja.

Za sva eventualna pitanja i dodatne informacije slobodno se obratite pedagoginji škole.

Pedagog: Mirjana Bilić

Brošura - Kamo nakon osnovne

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr