OBILJEŽAVANJE DANA KRUHA

Autor: Mirjana Bilić, 16. 10. 2018.

DANA  ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE 18.10. 2018. GODINE I OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA KRAVATE U RH  “U ŠKOLU S KRAVATOM”

Dani kruha obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Mjesec listopad prožet je sadržajima vezanim uz temu:  Plodovi zemlje našeg zavičaja,

Međunarodnog dana seoske žene - 15.10.

Svjetskog dana hrane - 16.10.

Svjetskog dana iskorijenjivanja siromaštva - 17.10.

Svjetskog dana jabuke - 20.10.

U četvrtak 18. listopada 2018. s početkom u 11,30 sati za  sve učenike I -VIII razreda Matične škole u Feričancima obilježit će se DANI KRUHA – DANI  ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE uz zajedničko blagovanje kruha u školi uz blagoslov plodova zemlje i darivanje kruha i jabuka.

Pozivamo roditelje na zajedničko blagovanje i druženje  učenika, roditelja i učitelja.

U SKLOPU AKTIVNOSTI DANA KRUHA PROVEST ĆE SE I HUMANITARNA AKCIJA ZA DJECU AFRIKE NA  FERIČANAČKOJ TRŽNICI –- prodaja krušnih proizvoda i kolača

u vremenu od 9,00 do 10, 00 sati.

UČINIMO OVE DANE POSEBNIM, TE S VESELJEM I RADOŠĆU SUDJELUJMO U NJEGOVANJU NARODNIH OBIČAJA .

POZIVAMO SVE UČENIKE I UČITELJE DA U ČETVRTAK 18.10. 2018. OBILJEŽE I SVJETSKI DAN KRAVATE U RH – U ŠKOLU S KRAVATOM-

KRAVATA - HRVATSKI SIMBOL - NACIONALNI IDENTITET - KULTURNA BAŠTINA

Učenici V-VIII razreda dolaze u školu u 8,00 sati.

Dovoz učenika putnika 1. - 4. razreda počinje u 9,00 sati: Valenovac- Gazije- Gornja Motičina-Vučjak- Petrovac- Feričanci. Početak nastave u 10,00 sati.

Odvoz učenika putnika 1. - 8. razreda u dvije ture.

Prva tura oko 12,40 sati:  Donja Motičina - Seona

Druga tura u  13,40 sati: Petrovac – Vučjak – Valenovac – Gazije - Gornja

Pedagoginja škole: Mirjana Bilić

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr