„Ja i sva moja lica“ - novi eTwinning projekt u PŠ Donja Motičina

Autor: Kristina Bilić, 7. 10. 2020.

U novu školsku godinu ulazimo s jednim međunarodnim eTwinning projektom pod nazivom "Me, Myself & I" ("Ja i sva moja lica"). Projekt je nastao s ciljem isticanja važnosti brige za mentalno zdravlje djece i mladih. Učenike četvrtih razreda će se kroz projekt poticati na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima i traženje podrške u vlastitoj zajednici.

Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz zanimljive aktivnosti i surađivati s učenicima iz drugih škola kako bi se upoznali s različitim primjerima dobre prakse i obrascima ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja. Projektne aktivnosti bit će objavljene na mrežnoj stranici škole i na TwinSpace stranici projekta "Me, Myself & I". Dosad se za sudjelovanje u projektu prijavilo preko 100 učitelja iz osam europskih država (Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Turske). U našoj školi aktivnosti će s učenicima provoditi učiteljica razredne nastave Kristina Bilić i pedagoginja škole Mirjana Bilić.

Autori projekta su psihologinja Marija Jurić iz OŠ Drenje i učitelj informatike Goran Podunavac iz OŠ Popovac.

Veselimo se suradnji s drugim školama!

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr