Obavijest roditeljima

Autor: Mirjana Bilić, 4. 2. 2020.

PREDUPISI  u 1. razred osnovne škole za 2020./2021. školsku godinu

03. veljače 2020.

Temeljem Plana upisa djece u 1. razred osnovne škole, za školsku 2020./2021. godinu,  koji smo dobili od Upravnog odjela za obrazovanje Osječko-baranjske županije, obavještavamo sve roditelje koji prema mjestu boravka pripadaju upisnom području Osnovne škole Vladimira Nazora Feričanci da su obavezni izvršiti predprijavu djece kako bi škola mogla izvršiti evidenciju za preglede za upis u prve razrede.

Obveznici polaska u osnovnu školu, za školsku 2020./2021. godinu, su djeca rođena u razdoblju od  01. travnja 2013. do 31. ožujka 2014. godine i djeca kojoj je u školskoj godini 2019./20. odgođen upis u 1. razred osnovne škole.

Nije potrebno dolaziti u školu i dovoditi dijete.

Predprijave školskih obveznika primat će se u razdoblju od

3. veljače 2020. godine do 17. veljače 2020. godine

telefonskim pozivom svakim radnim danom od 9.oo - 14.oo sati

na brojeve telefona 603-018  / 0912 603018 (tajništvo škole)

Nakon provedenih predprijava, osnovnoškolske ustanove su dužne dostaviti popis prijavljene djece nadležnom liječniku školske medicine. Upravni odjel za obrazovanje Osječko-baranjske županije utvrđuje popis djece, školskih obveznika i dostavlja ga Stručnom povjerenstvu škole.

Potrebni podaci za predupis su: prezime i ime djeteta, ime oca ili majke, spol djeteta, datum rođenja djeteta, OIB djeteta, adresa stanovanja, te kontakt telefon.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta školskog obveznika koje utvrđuje Stručno povjerenstvo škole. O terminima pregleda bit ćete naknadno obaviješteni. Nakon prijave, roditeljima će na vrijeme biti dostavljen pismeni poziv na kućnu adresu za liječnički pregled po unaprijed određenim terminima u dogovoru s nadležnom liječnicom školske medicine -  dr. SILVA MIŠKULIN.

• Zahtjev za prijevremeni upis djeteta u prvi razred

Ukoliko je Vaše dijete rođeno nakon 31. ožujka 2014. a želite da školske godine 2020./2021. krene u prvi razred, trebate podnijeti Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred  Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije najkasnije do 31. ožujka 2020. a možete ga pronaći u prilogu.  Po uredno podnesenom zahtjevu (Obrazac 6.), nadležno tijelo će  dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

• Odgoda upisa u 1. razred - Stručno povjerenstvo škole (liječnik/specijalist školske medicine, stručni suradnik pedagog/psiholog/stručnjak edukacijsko-rehabilitacijskog profila te učitelj razredne/predmetne nastave) nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, može predložiti nadležnom tijelu  odgodu upisa u 1. razred za jednu školsku godinu (Obrazac 4.a) ali isključivo iz opravdanih razloga (Članak 9. stavak 2. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava („Narodne novine“ broj 67/14).

• Navedeni obrasci zahtjeva mogu se naći i na mrežnoj stranici www.obz.hr i na web stanici naše škole.

• Popis djece dorasle za upis, Upravni odjel za obrazovanje Osječko-baranjske županije dostavlja školi na temelju prebivališta roditelja. Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguće je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.

• Roditelje, čija djeca imaju teže zdravstvene teškoće, molimo da prijavu izvrše što ranije, kako bi se na vrijeme obavile potrebne specijalističke pretrage radi utvrđivanja primjerenog programa školovanja.

Popis ulica i naselja upisnog područja Osnovne škole Vladimira Nazora FERIČANCI:

1. FERIČANCI popis ulica (Antunovac,  Brkićev Arman, Dore Pejačević, Ferićeva, Josipa Kozarca, Kolodvorska, Mirogojska, Osilovačka, Petrovac, Trg Matije Gupca, Valenovačka, Vinogradska, Zrinsko-frankopanska,  Zvekanov kut)
  2. VALENOVAC – Braće Radića, Vikend zona
  3. VUČJAK  FERIČANAČKI Đurđenovačka cijela ulica
  4. GAZIJE –  Vladimira Nazora
  5. GORNJA MOTIČINA –  Mladena Vidovića, Slavka Banića
  6. DONJA MOTIČINA - popis ulica (Bana Josipa Jelačića, Braće Radića, Istarska, Ivana Gundulića, Ivana Mažuranića, Matije Gupca, Pavleka Miškina, Športska, Vinogradska)
  7. SEONA Zrinskih i Frankopana, Šipovačka, Raškovac, Kranjčevo brdo, Kod našičkog vodovoda)

Pedagoginja škole : Mirjana Bilić

Ravnatelj škole: Marko Knežević

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr