#BeActive: Započnimo već danas! Pokrenimo Europu!

Autor: Kristina Bilić, 16. 10. 2018.

Učenici Osnovne škola Vladimira Nazora Feričanci te PŠ Donja Motičina uključili su se u projekt Europski školski sportski dan (ESSD-Croatia 2018.) koji se provodi 28.9.2018. na razini Europske unije.

Glavni je cilj projekta potaknuti mlade da se uključe u sportske aktivnosti radi poboljšanja i očuvanja zdravlja. Naša je škola sudjelovanjem u ovoj inicijativi postala dijelom pokreta #BeActive koji sponzorira Europska komisija.

Dan je bio ispunjen raznovrsnim sportskim aktivnostima. Učenici PŠ Donja Motičina tom su prigodom u školu stigli na rolama, skejtu, romobilu … Zajedničkom tjelovježbom uz glazbu započeli su s obilježavanjem projekta.

Pod vodstvom svojih učiteljica, zaigrali su nogomet, odbojku, stolni tenis, a svoje umijeće pokazali su i u skakanju na trampolinu te u poligonu na rolama, sketju i romobilu.

Učenici razredne nastave Feričanci predstavili su na zanimljiv i demonstrativan način svojim prijateljima u razredu svoje klubove (NK FEŠK, TK FEŠK, taekwondo), način rada te prikazali najbitnije stvari vezane za njihov sport.

U raznim igrama vježbali su brzinu, spretnost  i koordinaciju kako bi unaprijedili  svoje sposobnosti  i očuvali svoje zdravlje.

Za učenike viših razreda profesor tjelesne i zdravstvene kulture organizirao je vježbe na sportskim spravama na igralištu. Učenici su potom zaigrali košarku i odbojku.

Nadamo se da će svatko za sebe naći neku zanimljivu izvanškolsku aktivnost!

U zdravom tijelu – zdrav duh!

Koordinatorica projekta:

Učiteljica Kristina Bilić

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr