FILMAŠ SA LEDINKE

Autor: Jasna Petrović, 16. 10. 2018.

Feričanci su ove školske godine postali bogatiji za jednu veliku redateljsku nadu. Nevio Bijuklić, učenik sedmoga razreda naše škole, plasirao se svojim filmom „Horor za početnike“ na 56. reviju dječjeg filmskog stvaralaštva, u žestokoj konkurenciji 260 pristiglih filmova.

Filmove za Reviju birao je stručan žiri koji su predstavljali redateljica Čejen Černić, redateljica Sonja Tarokić i montažer Slaven Zečević.

Film „Horor za početnike“ govori o pokušaju skupine djece da snime strašan film. To im ne polazi za rukom, te oni objedinjuju snimljeni materijal u kratak film kojim prikazuju svoj neuspjeh kao primjer onima koji bi krenuli njihovim stopama.

Nevio je napisao scenarij i režirao ovaj film.

Evo malog izvatka iz kritika i zapažanja prosudbene komisije:

„Vrijednost ovog filma nalazi se u iskrenoj samokritičnosti autora i ostalih sudionika.(Čejen Černić)

Oštra samokritika ove dječje skupine autora toliko je iskrena i rijetka pojava, da svakako zaslužuju  veliku pohvalu…“ (Sonja Tarokić)

Revija je održana u Bolu na Braču od 4. do 7. listopada 2018. u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza, a Nevio je imao čast pogledati svoj film na platnu kino dvorane Mediteran u društvu svojih novih prijatelja, mladih filmaša pristiglih iz svih krajeva Hrvatske. Nakon projekcije, sudjelovao je u razgovoru upriličenom s autorima i govorio o radu na filmu.

Nevio je član Filmske skupine Feričanci(FSF), koju vodi učiteljica Jasna Petrović i kojoj se pridružuje prije dvije godine..

Horor za početnike“  Nevijev je drugi  film. Prošle se godine prvi put okušao kao redatelj dokumentarnim filmom „Staničari“ kojim je želio spasiti napuštenu zgradu željezničkog kolodvora u Feričancima od propadanja.

Srdačne čestitke mladom filmašu koji već radi na novom projektu!

Jasna Petrović,prof.

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr