Obavijest roditeljima učenika 2. i 3. razreda Matične škole u Feričancima

Autor: Mirjana Bilić, 10. 2. 2022.

EUROPSKA INICIJATIVA PRAĆENJA STATUSA UHRANJENOSTI U DJECE Provedba COSI istraživanja – HZJZ

Poštovani roditelji učenika 2. i 3. razreda,

Pozivamo vas na roditeljski sastanak koji će se održati u petak 11.2.2022. u 17,00 sati.

COSI istraživanje se provodi u 40-ak zemalja Europske regije SZO-a.

Istraživanje u RH provodi Hrvatski zavod za javno zdravstvo uz suglasnost i preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja te odobrenje Etičkog povjerenstva HZJZ-a.

SVRHA ISTRAŽIVANJA - promicati zdravlje i dobrobit djece u osnovnim školama

CILJ ISTRAŽIVANJA- praćenje statusa uhranjenosti i životnih navika djece u drugim i trećim razredima osnovnih škola

Slučajnim odabirom učenici 2. i 3. razreda u Feričancima sudjeluju u istraživanju. Istraživanje se provodi u 273 druga i 266 trećih razreda osnovnih škola.

U sklopu istraživanja izmjerit će se tjelesna masa i visina djece te opseg struka i bokova i prikupiti informacije o njihovim životnim navikama od njihovih roditelja.

Roditeljski sastanak (u trajanju do 20 minuta) održat će se pojedinačno za svaki razredni odjel uz pridržavanje svih epidemioloških mjera (obavezno nošenje maske, održavanje razmaka, covid potvrde o cijepljenju ili preboljenju).

Molimo roditelje da ponesu kemijsku olovku radi ispunjavanja izjave o suglasnosti za sudjelovanjem vašeg djeteta u istraživanju.

Sve ostale potrebne informacije dobit ćete od razrednih učiteljica. Više o provedbi istraživanja možete saznati u priloženoj prezentaciji.

Školski tim za provedbu istraživanja:

Marko Knežević, ravnatelj škole:

Mirjana Bilić, pedagoginja škole:

Marlena Šahinović, učiteljica 2. razreda

Blanka Marković, učiteljica 3. razreda

Prezentacija_za_roditelje_COSI_2022.ppsx (6.25 MB)

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr