Vukovar

Učenici naše škole s učiteljicom povijesti obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje uređenjem tematskog panoa u školi.

Učenici sedmih i osmih razreda na satu Povijesti i Satu razrednika, prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja, pogledali su film "Od tog dana" pomoću kojega im je ukazano na stvarne životne patnje tijekom rata i posljedice rata koje su se odrazile na djecu i njihove obitelji.

Učenici i djelatnici škole organizirali su paljenje lampiona ispred škole u Feričancima i ispred škole u Donjoj Motičini pod nazivom "I u mom selu Vukovar svijetli" te tako obilježili 30. obljetnicu Bitke za Vukovar i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

objavio: Tena Turza   datum: 28. 11. 2021.