Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Naši su učenici osmih razreda, u pratnji svojih razrednica Jelene Kapraljević i Ane Doljanin, posjetili Vukovar.

Projekt terenske nastave „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ organizirali su i realizirali zaposlenici Memorijalnog centra Domovinskog rada u Vukovaru.

Učenici su razgledali izložbenih prostor Memorijalnog centra i posjetili memorijalne lokalitete (Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Velepromet, Borovo Commerce, crkvu sv. Filipa i Jakova) te Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Učenici su sa zanimanjem slušali predavanja i sudjelovali u aktivnostima.

Kod masovne grobnice na Ovčari i na Memorijalnom groblju upalili su lampione i u tišini se pomolili za sve žrtve Domovinskog rata.

Iz Vukovara su se vratili ispunjeni osjećajima ponosa, zahvalnosti i tuge te zasigurno svjesniji razmjera agresije čije se posljedice vide i trideset godina poslije.

objavio: Ana Doljanin   datum: 10. 10. 2021.