Korak po korak do cilja

Autor: Sabina Mihaljčević, 25. 11. 2018.

ZAJEDNO U RATU, ZAJEDNO U MIRU! DA SE ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA NE ZABORAVE!

Učenici OŠ Vladimira Nazora Feričanci obilježili su Dane sjećanja na žrtve Vukovara paleći svijeće za sve hrvatske heroje te izložbom prigodnih panoa u školi i ispred škole. Još veći poticaj za aktivno sudjelovanje u obilježavanju ovih tužnih ali i ponosnih dana pružila nam je Udruga hrvatskih branitelja dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Orahovica, koji su organizirali tradicionalno 7. hodočašće u sjećanje na poginulog vukovarskog heroja Željka Majora iz Čačinaca.

U četvrtak, 15.11.2018. godine, mimohodu od Čačinaca do Vukovara pridružili su se učenici, ravnatelj, nastavnici i djelatnici Osnovne škole Vladimira Nazora Feričanci i Općina Feričanci zajedničkim hodom kroz Feričance. Učenici su imali priliku čuti pojedinosti o žrtvi koju su podnijeli Željko Major i ostali branitelji te zahvalu braniteljima u ime Općine Feričanci i Osnovne škole Vladimira Nazora Feričanci da nam je čast biti sudionikom u očuvanju spomena na sve žrtve u Domovinskom ratu.

Zapalivši svijeće kod spomen-obilježja još jednog hrvatskog branitelja koji je poginuo u Vukovaru, Manuela Grgurića iz Feričanaca, branitelji i učenici rastali su se s poniznim osjećajem i svijesti o odgovornosti i dužnosti njegovanja sjećanja na sve koji su svoj život položili na oltar Domovine i za obranu grada Vukovara. S tim mislima i hodom prema Vukovaru, braniteljima su se na dijelu puta pridružili učenici i učiteljice PŠ Donja Motičina.

„Zajedno u ratu, zajedno u miru! Da se žrtve Domovinskog rata ne zaborave!“

Sabina Mihaljčević, prof. povijesti

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr