Obilježen Olimpijski dan

Autor: Višnja Leko, 13. 9. 2018.

Obilježavanju Olimpijskoga dana pridružili su se i učenici naše škole koji su u ponedjeljak, 10. rujna, natjecanjem u različitim sportovima podsjetili na važnost kretanja za zdrav život.

U matičnoj je školi učitelj TZK-e spojio je učenike petih i šestih razreda te sedmih i osmih. Petaši i šestaši su se natjecali u graničaru, nogometu i košarci, dok su se  sedmaši i osmaši natjecali u  nogometu, odbojci i povlačenju užeta. Natjecanje je proteklo u pravoj navijačkoj atmosferi.

Hrvatski olimpijski dan, 10. rujna,  manifestacija je koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, te mir i solidarnost među ljudima.

Programom se potiču svi pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Simbol je ove  proslave bijela majica "zastava  prijateljstva", a cilj je programa je masovnije uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, naročito djece i mladih.

Katarina Najmenik

Osnovna škola Vladimira Nazora Feričanci / Trg Matije Gupca 9, HR-31512 Feričanci / www.os-vnazora-fericanci.skole.hr / ured@os-vnazora-fericanci.skole.hr